Kominki gazowe

Kominki gazowe

Najprawdopodobniej najlepszą ozdobą każdego salonu jest kominek, wokół którego domownicy gromadzą się w trakcie chłodnych wieczorów. Taki element wykończenia jest praktyczny i niezwykle przydatny, zwłaszcza w domach mających skłonność do szybkiej utraty ciepła, które podczas pierwszych chłodów nie wywołują miłych skojarzeń u swoich właścicieli. W naszej firmie proponujemy nowoczesne kominki w wersji gazowej, która jest bezpieczna i łatwa w utrzymaniu w czystości. Zapraszamy mieszkańców Małopolski, głównie Krakowa, do zapoznania się z naszą ofertą!

Dlaczego warto?

W dzisiejszych czasach taki produkt wydaje się już być przeżytkiem, w końcu nasze mieszkania są ogrzewane przez ciepłownie miejskie. Jednak nie ma drugiego dodatku do domu, który by nadał pomieszczeniu tak samo przytulnego i kameralnego charakteru, jak kominek! Decyduje o tym atrakcyjny wygląd i zastosowanie, które pozwala nie tylko na dogrzanie wnętrz, ale także kojarzy się z miejscem gromadzącym wokół siebie domowników. Dlatego kominek wciąż może decydować o charakterze miejsca i niepowtarzalnym klimacie, który wytwarza się za jego sprawą. Nie ulega modom i designerskim trendom, od zawsze stanowiąc wyjątkowy punkt w urządzeniu całego domu. Wierzymy, że nasza praca może odmienić aurę każdego domu i zmienić codzienne funkcjonowanie korzystających z niej osób.

Teraz dzięki innowacyjnym technologiom narożny kominek gazowy można zamontować niemal w każdym pomieszczeniu. Już nie tylko salon czy oficjalny gabinet, ale także sypialnia czy pokój dzienny mogą zostać wyposażone w źródło otwartego ognia, choć jego rodzaj i charakterystyka są zupełnie inne od tego, który uzyskuje się dzięki spalaniu drewna. Nowoczesne warianty gazowe to połączenie wygody i funkcjonalności. W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli nie wymagają one znoszenia do domu opału oraz wyrzucania sadzy, przez co łatwiej utrzymać pomieszczenie w czystości. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy decydujemy się na montaż paleniska w domu wielorodzinnym, przede wszystkim w dużym bloku. Mieszkania ze wspólną klatką schodową pozbawiają ich użytkowników zaplecza i pomieszczeń gospodarczych, które pozostają do dyspozycji właścicieli większych posesji. Jednak urządzenia na gaz zyskują coraz więcej zwolenników także w domkach jednorodzinnych, domkach letniskowych i innych budynkach, których charakter pozwala na gromadzenie opału i utylizację pozostałości po procesie spalania.

Jednocześnie generowany przez nie ogień jest ciepły i intensywny, co można szczególnie docenić w czasie romantycznych wieczorów we dwoje. Sprzęt gazowy zapewnia efekt, który nie różni się zbytnio od tego, który widoczny jest w urządzeniu opalanym drewnem. Współczesne paleniska dysponują szczelnie zamykanymi, transparentnymi drzwiczkami, dzięki czemu tworzy się rodzaj ekranu oddzielającego otwarty ogień od reszty pomieszczenia. Ma to duże znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowania, gdyż zwłaszcza w małym metrażu nie da się zapewnić odpowiedniej ilości przestrzeni, która jest niezbędna przy konstrukcjach z otwartym ogniem bez zabezpieczającej osłony. Podczas projektowania i montażu zaczynamy od kwestii związanych z ochroną przeciwpożarową i szczelnością instalacji odprowadzającej substancje powstałe na skutek spalania. To dla nas tak samo ważne, jak efekt wizualny i estetyczny. Po skończonych pracach zawsze dokonujemy próbnego uruchomienia instalacji – dopiero pomyślne rozpalenie kominka oznacza oddanie go w ręce użytkownika.

Podczas zamawiania usługi nie można zapomnieć o jeszcze jednej kwestii. Opalane gazem, ergonomiczne źródło ciepła to również inwestycja zdecydowanie proekologiczna. To idealna alternatywa dla pieców opalanych węglem, co jest bardzo istotne w Krakowie, znanym z dużego smogu, i innych miejscowościach w Małopolsce. Instalacja paleniska w domu oznacza czystsze powietrze w bliższej i dalszej okolicy.

Usługa szyta na miarę!

W naszej firmie samodzielnie projektujemy kominki gazowe, zgodnie z wytycznymi klienta. Daje to bardzo duże możliwości aranżacyjne, przez co gotowy produkt będzie pasował do każdego wnętrza. Osoby korzystające z naszej oferty montażu w cenie zakupu otrzymają też trzy różne projekty gratis, przedstawiające obrazową wizualizację modelu na tle pomieszczenia. W razie potrzeby wykonamy także dokładny pomiar na miejscu, dzięki czemu gotowy produkt na pewno się w nim pomieści.

Nasze realizacje nie skupiają się jedynie na kwestiach poprawności technicznej. Po prawidłowym zamontowaniu części paleniska i zespoleniu go z przewodami kominowymi zajmiemy się także niepowtarzalną oprawą wizualną. Nasi klienci mogą wybierać spośród pięknych okładzin dekoracyjnych, dostępnych w różnorodnej kolorystyce. A dla bardziej wymagających osób proponujemy bazy wykonane z prawdziwego kamienia, które są nie tylko estetyczne, ale praktycznie niezniszczalne. Kominki gazowe z Krakowa to inwestycja na długie lata. Oferujemy niezawodne i trwałe, oryginalnie zaprojektowane źródła ciepła, przez które rozumiemy zarówno podwyższoną temperaturę, jak i rodzinny charakter tego miejsca.

Dodatkowe informacje

Mieszkańcy Krakowa zainteresowani naszą ofertą, muszą jedynie skontaktować się z oddziałem naszej firmy, za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej.

Nasze projekty wykonujemy online, na podstawie pomiaru klienta, w razie potrzeby możemy sporządzić go też samodzielnie. Nasz asortyment obejmuje również piece kaflowe, gazowe i wiele innych artykułów. Do skorzystania z oferty firmy zapraszamy osoby z całego województwa małopolskiego.